juuli 13, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised

Keeles peitub meie alateadlik vägi

joogastuudio
Keel annab meile võimaluse teadlikult suhelda alateadvuse ja kõrgema minaga. Piisab vaid oma tähelepanu suunamisest söömisele ning imeline transformatsioon võibki alata.

Füüsiliselt talitab meie keel toidu haaraja ja segajana, maitsmis- ning kompimiselundina, osaleb neelamisel-kõnelemisel. Keelega saame kogeda toidu olemust ning see aitab meil ellu jääda. Iga suhu sattunud pala omadus kaardistatakse keelel ning edastatakse otse meie ajju. Lisaks füüsilisele poolele on keelega seotud ka meie mentaalne tasand. See käib kaasas keele ja meele vahelise info vahetusega.

Keelel kokkusulavad meeldivad maitsed loovad hetkega rahuloleva naudingutest tulvil meeleolu. Sellised kogemused on täiesti piiriülesed ning kanduvad alateadvusesse sõltumata soost, vanusest, keelest või rahvusest. Toit võib muuta hetkegega meeleolu kurvast rõõmsaks, pettumusest õnnelikuks, hirmust usalduseks jne. Rääkimata ema ja lapse vahelisest armastusest läbi toidu ja toitumise. Kindlasti oled sinagi kogenud armastusega valminud toidu mõju oma meeleolule.

Mida enam söömisele tähelepanu suunata, seda teadlikumaks saame iseenda sisemisest maailmast. See on lisaks hingamisele üks lihtsamaid asju, millest alustada oma teadliku kohaloleku suurendamist või siis sisemise maailma avastamist ning mõjutamist. See on tegevus, milleks ei ole vaja valitud kohta, aega või erilisi abivahendeid. Kõik on nii nagu sinu elus igapäevaselt on, sa lihtsalt keskendud söömise ajal söömisele. Oled iga korraga üha enam kohal ning koged kõiki maitseid ning söömisest tekkivaid emotsioone ja energiaid. Ja seda kõike tänu oma keelele.

Pärast sellist kogemist pole toit, mida sööme kunagi enam lihtsalt energia. See on alati palju enamat, mis lisaks keha puhastamisele ja toitmisele annab jõudu meelele ning hingele. Võiksime eelistada võimalusel alati värsket, puhast ning võimalikult väheste tehislike ainetega rikastatud toitu. Süües puhast ja naturaalset toitu, värskeid juur-, köögi-, ja puuvilju või näiteks lehtköögivilju just nii nagu nad looduses on, oleme alati terved, rõõmsad, omame piisavalt energiat ning elujõudu oma unistuste realiseerimiseks. Selline taimne toitumine ei pruugi sobida igasuguses kliimas ja kõiki kehatüüpidele, kuid tervislike puuviljade, köögiviljade, terade, seemnete ja pähklitest koosnev tasakaalustatud toit võiks olla siiski valdav osa meie päevasest toidusest. Ole teadlik sellest, mida sööd ning kuula oma keha. Mida aeg edasi, seda enam märkad, mida tegelikult vajad või on see sinu hüpleva meele järjekordne soovunelm, millel pole keha tegelike vajadustega mingit pistmist. Saad teadlikult otsustada, kas ning kuidas oma soovi või vajadusega tegeleda.

Lisaks füüsilisele tasandile on meie toidul ka peenem energeetiline tasand, mida on väga kerge mõjutada. Iga mõte, emotsioon või tekitatud heli mõjutab seda ühel või teisel viisil. Kuidas seda kasvatatakse, töödeldakse, pakitakse, valmistatakse, keedetakse ja serveeritakse. Iga inimene, kes puutub meie toiduga kokku alates seemnest kuni taldrikuni mõjutab sisuliselt selle energilist kvaliteeti ning läbi selle omakorda meie füüsilist, vaimset ja hingelist tervist. Iga mõte (psüühiline energia) jäädvustatakse ning lõpuks jõuavad need koos füüsilise toiduga meie kehasse.

Seepärast on hea süüa enda kasvatatud toitu või vähemasti sellist toitu, mille teekonnast ja koostisest on mingigi ülevaade. Saame sellisest hoolega valitud toorainest valmistada ise armastusega toitu. Et see toimiks hästi ja efektiivselt, võiks ennast ka toiduvalmistamiseks teadlikult häälestada. Olla rahulik ning vaba igasugusest negatiivsusest. Puhas ja väekas toit valmib vaid armastuses ning mõni teadlik taotlus või palve ei tee seda kindlasti kehvemaks (ka siis kui sa esialgu selles päris kindel pole).

Sisuliselt on söömine üks jooga distsipliin, milles on peidus väga sügav vägi ja vaimne võim. See on keskendumine söömise jumalikele aspektidele, alustades meie elus heas usus olemise tunnustamisest ning enese teadlikkuse arendamisest. Väärtustada enda teadlikkuse kohalolu söömisel ning puhta toidu pakkumist, on sama, mis austada sõprust ning armastust oma kodus.

Paljud meist aga unustavad selle mentaalse tasandi ning keskenduvad vaid füüsilisele tasandile. Teadmata oma kõrgema mina kõige sügavamaid soove või neid lihtsalt ignoreerides, satume duaalse maailma lõputusse võitlusse ilma vähimagi võimaluseta võita.

Põnevat katsetamist ning alateadvuse kogemist läbi keele ja meele!
Lisainfot leiad joogastuudio.ee lehelt
sisuturundus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga